Достапни линкови

logo-print

Киргистан побара помош од Интерпол за апсење на Бакиев


Киргистанската привремена влада денеска од Интерпол побара помош за пронаоѓање и апсење на поранешниот претседател Курманбек Бакиев. За сега не се знае каде се наоѓа екс-лидерот, кој отстапи од претседателската функција за време на немирите во Бишкек на седми април годинава. Последната информација беше дека Бакиев заедно со семејството отпатувал во Белорусија, на покана од претседателот Александар Лукашенко.
XS
SM
MD
LG