Достапни линкови

logo-print

Грците се најстрасни пушачи во Европа


Грците го заземаат првото место во Европа, според бројот на пушачите, покажуваат резултатите од денеска објавеното истражување на „Евробарометар“. Според анкетата, 42 проценти од Грците пушат, додека европскиот просек изнесува 29 проценти. Висок процент на пушачи е регистриран и во Бугарија и Унгарија. Најмалку пушачи има во Шведска и во Финска.
XS
SM
MD
LG