Достапни линкови

logo-print

Фејсбук ја менува контролата на корисниците


Најпопуларната светска онлајн социјална мрежа Фејсбук објави дека ќе ја зголеми заштитата на приватноста на личните податоци меѓу своите речиси 500 милиони членови. Во последниве месеци Фејсбук беше критикуван дека им овозможува на рекламните агенции и на сајбер криминалците да дојдат до информации за корисниците без нивно знаење. Шефот на Фејсбук Марк Цукерберг изјави дека неговата компанија ќе започне да ги воведува промените во текот на наредните недели.
XS
SM
MD
LG