Достапни линкови

logo-print

Инаугурација на суданскиот претседател Башир


Суданскиот претседател Омар ал Башир по кого Меѓународниот кривичен суд има распишано потерница за воени злосторства во Дарфур денеска треба да биде инаугуриран. Тој во минатиот месец победи на контроверзните избори. На церемонијата се очекува да учествуваат неколкумина шефови на држави.
XS
SM
MD
LG