Достапни линкови

logo-print

Јапонскиот извоз расте


Јапонија веќе петти месец по ред бележи пораст на извозот, соопшти јапонското министерство за финансии наведувајќи дека во април тој бил за 40 насто поголем од извозот остварен во истиот месец лани. Станува збор за извоз од околу 65 милијарди долари, главно на автомобили и тоа најмногу за азиските и американските пазари.
XS
SM
MD
LG