Достапни линкови

logo-print

Пакистан ја отстрани забраната на Јутјуб


Пакистанските власти соопштија дека го обновиле пристапот на популарната интернет страница за размена на видео содржини Јутјуб, но оти линковите со недолични содржини ќе останат затворени. Во минатата недела Пакистан ги збрани интернет страниците Јутјуб и Фејсбук во обид, како што е соопштено, да се спречи гледањето содржини кои го исмејуваат исламскиот пророк Мухамед.
XS
SM
MD
LG