Достапни линкови

logo-print

Романскиот претседател Басеску во Македонија


Во официјална посета на Македонија денеска претстојува претседателот на Романија Трајан Басеску. По приемот кај македонскиот претседател Ѓорге Иванов тие ќе присуствуваат на потпишувањето Меморандум за разбирање меѓу двете влади за соработка во полето на комуникациите и информатичкото општество. Двајцата претседатели попладне ќе се обратат и на Македонско романскиот бизнис форум за унапредување на економската соработка меѓу двете земји. Претседателот Трајан Басеску ќе оствари средба и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG