Достапни линкови

logo-print

Русија ќе го испитува потопувањето на јужнокорејскиот брод


Кремљ соопшти дека ќе испрати експертски тим во Јужна Кореја што треба да ги разгледа резултатите од меѓународната истрага за потопувањето на јужнокорејски воен брод, за кој се обвинува Северна Кореја. Според резултатите од истрагата, бродот во кој загинаа 46 морнари, бил потопен од севернокорејско торпедо.
Северна Кореја смета дека Југот ги лажирал резултатите од истрагата.
XS
SM
MD
LG