Достапни линкови

logo-print

Белоруската опозиција бара помош од САД


Лидерот на белоруската опозиција Александар Милинкевич ги повика САД повеќе да се фокусираат на неговата држава. По средбата со високи американски функционери во Вашингтон, тој се пожалил на континуирани политички притисоци врз опозицијата и на засилени политички апсења. Неговото патување во САД беше подржано од полската влада.
XS
SM
MD
LG