Достапни линкови

logo-print

Милијарда долари од Светска Банка за реформите во Казахстан


Светска Банка одобри милијарда долари буџетска подршка за Казахстан како помош на владата да ја спроведе економската програма. Според регионалниот директор на Светска Банка за Централна Азија, Мото Кониши, одобрувањето на помошта ја одразува довербата на банката во економската политика и реформите што ги спроведува владата на Казахстан.
XS
SM
MD
LG