Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Јамајка вети враќање на редот во земјата


Премиерот на Јамајка, Брус Голдинг, најави обновување на редот и законот во главниот град Кингстон, откако во офанзивата против нарко-босовите, загинаа 31 лице. Голдинг изрази жалење за жртвите, но истакна дека вооружените криминални елементи мора да бидат елиминирани. Безбедносните сили на Јамајка вчера се судрија со приврзаниците на нарко босот Кристофер Коук, кој е баран од Соединетите ДРжави за трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG