Достапни линкови

logo-print

Српскиот премиер во посета на Словенија


Премиерот на Србија Мирко Цветковиќ се наоѓа во посета на Словенија, каде што ќе разговара со својот колега Борут Пахор, со шефот на државата Данило Тирк и со други претставници на словенечките власти. Двајцата премиери ќе присуствуваат и на Бизнис форумот на словенечки и српски стопанственици.
XS
SM
MD
LG