Достапни линкови

logo-print

Македонија не се пласира во финалето на Евровизија


Македонскиот претставник на изборот на Песна на Евровизија Ѓоко Танески не се пласира во финалето на ова музичко натпреварување. По синоќешното полуфинале во Осло, на кое учествуваа 17 држави, за завршната манифестација се пласираа претставници на 10 земји. Второто полуфинале е на програмата утре, а финалето ќе биде одржано в сабота во главниот град на Норвешка.
XS
SM
MD
LG