Достапни линкови

logo-print

Јужнокорејска пропаганда против Северна Кореа


Јужна Кореа денеска продолжи со пропагандата против Северна Кореа поради инцидентот во кој беше потонат јужнокорејски брод при што загинаа 46 морнари. Јужнокорејскикте власти го обвинуваат северот дека стои зад инцидентот, додека официјален Пјонгјанг ги демантира обвинувањата. По отпочнувањето на радио пропаганда, јужнокорејските власти најавија и дистрибуирање на флаери меѓу жителите на Северот со цел да ги информира за инцидентот.
XS
SM
MD
LG