Достапни линкови

logo-print

Италија во обид да се заштити од „грчката ситуација“


Италијанската влада соопшти дека се потребни жртви со цел јавните финансии да се доведат во ред и да се заштити земјата од банкрот ситуација како во Грција. Имено се очекува денеска владата на Берлускони да одобри кратење на трошоците во јавниот сектор за да се намали дефицитот од 31 на 25 милијарди евра до 2012 година.
XS
SM
MD
LG