Достапни линкови

logo-print

ЕУ на есен со предлог за безвизен режим за Украина


Европската Унија и соопшти на Украина дека оваа есен ќе излезе со конкретен предлог за безвизен режим. Комесарот за проширување Штефан Филе ова го изјави на неформалниот состанок на „Источно Партнерство“ во Сопот во Полска. Филе рече дека безвизниот статус за Украина ќе зависи од исполнување одредени услови.
XS
SM
MD
LG