Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Албанија се врати во Собрание но изби нов инцидент


Албанските опозициски пратеници го прекинале бојкотот и се вратиле во Собранието но по половина час од почетокот на седницата, таа била прекината поради обид на двајца пратеници физики да се пресметаат, јавува новинската агенција МИА. Пред инцидентот, пратеничката Валентина Лескај во својот говор истакна дека албанската опозиција се враќа во Парламентот за да се реши политичката криза , но не отстапуваат од барањето за транспарентност на изборите.

XS
SM
MD
LG