Достапни линкови

logo-print

Грчки ѓакон шверцувал човечки коски


Грчката полиција соопшти дека уапсила ѓакон кој се обидел да му продаде човечки коски на швајцарски колекционер тврдејќи дека се мошти на светци.Во домот на ѓаконот биле пронајдени над 500 човечки коски врз кои биле налепени етикети со имиња на различни светци,пронајдени биле и икони и византиски монети. На аеродромот во Солун бил приведен и швајцарскиот колекционер.
XS
SM
MD
LG