Достапни линкови

logo-print

Убиен уште еден пратеник на Иракија во Иран


Ново избраниот член на ирачкиот Парламент Башар Хамид Ал Грајди бил убиен денеска во близина на неговиот дом во градот Мосул, пренесуваат новинските агенции. Ал Грајди бил член на коалицијата Иракија на поранешниот премиер Ијад Алави која на пратеничките избори на 7-март освои 91 пратеничко место.

XS
SM
MD
LG