Достапни линкови

logo-print

Киднапирани американски туристи во Јемен


Вооружени лица киднапирале двајца американски туристи во Јемен денеска, соопштија локалните власти. Киднаперите бараат ослободување на затвореник по што велат дека ќе ги ослободат американците. Амбасадата на Соединетите американски држави во Сана соопшти дека работи со властите во Јемен за разрешување на случајот. Такси возач кој ги превезувал туристите сведочеше дека шестмина вооружени лица му го сопреле возилото и ги киднапирале патниците.
XS
SM
MD
LG