Достапни линкови

logo-print

Еден американски војник загина во Ирак


Еден американски војник загина во Ирак денеска, соопштија од војската на СОединетите американски држави. За сега нема детали за инцидентот. Официјално, американецот загинал „извршувајки операции за подршка на мисијата Слобода за Ирак“. Од 2003 година до сега 4,400 американски војници загинаа во Ирак.
XS
SM
MD
LG