Достапни линкови

logo-print

Прекинуван говорот на Ахмадинеџад


Говорот на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад што денеска го одржувал во градот Корамшар во југозападниот дел на земјата бил прекинуван од тамошните присутни. Ахмадинеџад бил прекинуван со повиците "Ние сме невработени". Официјално невработеноста во Иран изнесува 25 проценти, а ваквите јавни протести се голема реткост во таа земја.
XS
SM
MD
LG