Достапни линкови

logo-print

Еден убиен во масовна тепачка во Средно Коњаре


Во синоќешната оружена престрелка во скопско село Средно Коњаре, едно лице било убиено, додека двајца биле повредени. На престрелката, според полициски извори, и претходела вербална расправија поради фудбал, по што лицата извадиле пиштоли и почнале да пукаат.
XS
SM
MD
LG