Достапни линкови

logo-print

САД со критики за Бритиш Петролеум


Американската влада упати критики против Бритиш Петролеум поради лошото справување со истекувањето на нафтата во Мексиканскиот Залив. Бритиш Петролеум, според оценката на Вашингтон, не успеа да испочитува ниту еден рок што го постави за запирање на истекот на нафтата што трае повеќе од еден месец откако дојде по експлозијата на нафтената платформа на таа компанија.
XS
SM
MD
LG