Достапни линкови

logo-print

Вонредна состојба во Јамајка


Властите на Јамајка воведоа полициски час во главниот град Кингстон по неколкуте бомбашки напади врз полициски станици. Се претпоставува дека зад нападите стоеле приврзаници на големиот трговец со дрога Кристофер Коук кој треба да биде екстардиран во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG