Достапни линкови

logo-print

Состанок за источното партнерство на ЕУ


Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика Кетрин Ештон денеска во полскиот град Сопот ќе учествува на состанокот посветен на таканареченото источното пратнерство на Унијата. Иницијативата во која се вклучени Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Грузија, Молдавија и Украина има за цел потесна трговска соработка на овие земји со Европската унија.
XS
SM
MD
LG