Достапни линкови

logo-print

Македонска делегација на гробот на Свети Кирил


Македонска државна делегација предводена од претседателот на Собранието, Трајко Вељановски ќе присуствува на молебен на гробот на Свети Кирил во базиликата „Сан Клементе“ во Рим. Традиционално ќе биде одржана културната манифестација „Македонија во чест на Свети Кирил“.
XS
SM
MD
LG