Достапни линкови

logo-print

Првични резултати од локалните избори во Црна Гора


Демократската партија на социјалистите не освои апсолутно мнозинство на вчерашните локални избори во главниот град на Црна Гора, Подгорица, покажуваат неофицијалните резултати од изборните штабови. Според податоците од Социјалдемократската партија и обединетата опозиција, формирањето на градската управа ќе зависи од социјалдемократите. Врз основа на 70 насто изброени гласови, ДПС освоила 28, обединетата опозиција 24 а СДП пет мандати.

XS
SM
MD
LG