Достапни линкови

logo-print

Локални избори во Црна Гора


Во Црна Гора денеска се одржуваат локални избори, на кои опозицијата во 12 општини првпат настапува обединета во блокот „Подобра Црна Гора“. На овие избори прв пат нема да има меѓународни набљудувачи. Гласачки места се отворени во 14 општини.
XS
SM
MD
LG