Достапни линкови

logo-print

Четириесетина загинати во Кина


Кинеската државна телевизија јави дека десетмина загинале во железничка несреќа во источниот дел на земјата. Патничкиот воз излетал од шините во близина на градот Фузхоу, со околу 300 патници. Во меѓувреме, кинеската новинска агенција јави дека во североистокот на земјата 32 лица загинале во сообраќајна несреќа откако камион се судрил со автобус - за сега нема дополнителни детали за овој инцидент.
XS
SM
MD
LG