Достапни линкови

logo-print

Талибанците нападнаа база на НАТО во Авганистан


Талибанските милитанти нападнаа воена база во Кандахар во јужниот дел на Авганистан. Од НАТО соопштија дека повеќемина војници биле повредени во нападот, а милитантите не успеале да влезат во објектот. Денешниот инцидент следи по нападот на една од најголемите бази на Алијансата во Баграм, северно од главниот град на Авганистан.
XS
SM
MD
LG