Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати во Северен Кавказ


Тројца затворски стражари загинаа денеска во престрелка со за сега непознати напаѓачи во регионот Кабардино Балкариа во Северен Кавказ. Нападот се случил во близина на градот Прокладнји, се вели во соопштение од канцеларијата на јавниот обвинител. Во претсрелката биле убиени две жени и еден маж а уште едно лице било повредено. За сега нема дополнителни детали за настанот.
XS
SM
MD
LG