Достапни линкови

logo-print

САД ги предупредуваат американците во Пакистан


Амбасадата на САД во Пакистан предупреди дека терористички групи би можело да имаат воспоставено врски со една угостителска компанија со седиште во Исламабад. Американските граѓани во Пакистан се предупредуваат да не го користат катеринг сервисот на компанијата Ханиф Раџпут. Се наведува дека сервисот бил во сопственост на луѓе кои биле поврзани со неуспешниот обид за напад со автомобил бомба во Њујорк.
XS
SM
MD
LG