Достапни линкови

logo-print

Оставка на директорот на разузнавачка служба на САД


Директорот на американската разузнавачка служба Денис Блер поднесе оставка. Тој со длабоко жалење го известил претседателот Барак Обама за негоата одлука. Оставката која ќе стапи на сила во наредниот петок доаѓа по средбата на Блер со Обама во Белата куќа. Причината е поради зголемената контрола на разузнавачката служба по обидот за напад на американски авион во декември во минатата година и автомобилот бомба поставен на плоштадот Тајмс Сквер во Њујорк на 1 мај.
XS
SM
MD
LG