Достапни линкови

logo-print

Турските вооружени сили ги нападнаа курдските бунтовници


Околу 20 турски воени авиони денеска бомбардираа цели на курдскитре бунтовници во Северен Ирак, јавија новинските агенции. Турскиот ТВ канал „НТВ“ јави дека во операцијата на турската армија нападнати се приближно 50 цели во реонот на долината Зап во северниот дел на Ирак. Како што јавуваат медиумите, станува збор за најголема турска воена офанзива против бунтовниците.
XS
SM
MD
LG