Достапни линкови

logo-print

Ќе се крати бројот на пратеници во украинскиот парламент


Унгарскиот парламент денеска изгласа намалување на бројот на пратеници во институцијата од 386 на максимум 200 лица. Предлогот, кој треба да се релаизира од 2014 година, го даде партијата на чело со премиерот Виктор Орбан, која победи на парламентарните избори во Април.
XS
SM
MD
LG