Достапни линкови

logo-print

Затворените американци во Техеран се сретнаа со своите мајки


На тројцата американци кои се во затвор во Иран денеска им беше дозволено да се сретнат со нивните мајки, кои пристигнаа вчера во Техеран. Тројцата американци беа уапсени во јули, минатата година, бидејки случајно од Ирак влегле во Иран, а иранските власти ги обвинија за шпионажа.
XS
SM
MD
LG