Достапни линкови

logo-print

Полициски час во Тајланд


Тајландските власти воведоа полициски час во 21 провинција во земјата. Оваа одлука следи по насилните демонстрации кои избија по воената офанзива против демонстрантите. Луѓето што протестираат ги запалија градските собранија во три големи градови кои се сметаат за упоришта на демонстрантите.
XS
SM
MD
LG