Достапни линкови

logo-print

Уште една жртва во поплавите во Полска


Уште едно лице настрада во поплавите во полскиот град Краков денеска, со што бројот на жртви во поплавите во Полска се искачи на шест лица. Околу 500 жители биле евакуирани од градот по излевањето на реката Вистула. Станува збор за најголема поплава во изминативе 40 години. Поплави се регистрирани и во североистокот на Унгарија, додека во Чешка ситуацијата се нормализира.
XS
SM
MD
LG