Достапни линкови

logo-print

Избодена со нож директорката на Заводот за рехабилитација


Директорката на Заводот за рехабилитација во скопската населба Козле Љиљана Угриновска денеска била нападната и избодена со нож од нејзиниот колега, шеесет и две годишниот лекар М.Л. јавија новинските агенции. Угриновска веднаш по нападот била пренесена и задржана на лекување во Клиничкиот центар во Скопје. Екипа од СВР Скопје изврши увид на местото на настанот, каде што бил пронајден нож кој ќе биде биде предаден за вештачење. Oсомничениот e приведен, а полицијата работи на утврдување на мотивот.
XS
SM
MD
LG