Достапни линкови

logo-print

Главните за безбедноста на САД во посета на Пакистан


Двајца високи советници за национална безбедност на американски претседател Барак Обама се во Пакистан на разговори за безбедносна соработка. Американскиот советник за национална безбедност генерал Џејмс Џонс и директорот на ЦИА, Леон Панета се состанаа со високи владини и воени официјални претставници на пакистанските власти во Исламабад. Како што е познато, американски државјани од паклистанско потекло се обиде да постави бомба во Њујорк.
Тој тврдеше дека бил наводно обучуван од Талибанците во Пакистан.
XS
SM
MD
LG