Достапни линкови

logo-print

Коњановски во Брисел ќе го презентира патот на Македонија кон НАТО


Министерот за одбрана на Република Македонија Зоран Коњановски ја продолжува посетата на Седиштето на НАТО во Брисел. Денеска Коњановски ќе одржи презентација на тема „ Република Македонија на патот кон членство во НАТО и нејзиниот придонес кон глобалната безбедност, мир и стабилност“ пред амбасадори на Алијансата, високи претставници на НАТО меѓународниот штаб и претставници од Мисиите на земјите членки на Партнерството за мир.
XS
SM
MD
LG