Достапни линкови

logo-print

Париз прва странска дестинација на Камерон


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ја започнува посетата на Франција, во чии рамки ќе се сретне со претседателот Никола Саркози. По првото патување во странство откако ја презеде функцијата, Камерон в петок ќе замине и за Германија, каде што ќе има средба со канцеларката Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG