Достапни линкови

logo-print

Џорџ Мичел на средба со Махмуд Абас


Американскиот пратеник за Блискиот исток Џорџ Мичел ги продолжува напорите за постигнување мир во регионот. Тој денеска во Рамала ќе се сретне со палестинскиот лидер Махмуд Абас, со кого ќе разговара за блискоисточниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG