Достапни линкови

logo-print

Нови жртви во Авганистан


Во близина на американската база Баграм во Авганистан во текот на ноќта се воделе борби со талибански милитанти, кои го почнале нападот. Според американски воени извори, во судирите досега се убиени седум бунтовници, додека кај НАТО трупите има петмина повредени. До овој судир доаѓа по самоубиствениот напад со автомобил- бомба во Кабул, при што загинаа 6 припадници на мисијата ИСАФ и најмалку 12 Авганистанци.
XS
SM
MD
LG