Достапни линкови

logo-print

Кралицата на Вимблдон прв пат по 33 години


Британската кралица Елизабета Втора на 24 јуни ќе присуствува на мечевите на тенискиот турнир во Вимблдон, прв пат по 33 години, соопштија синоќа организаторите на ова натпреварување. Тие во соопштението наведуваат дека се одушевени и почестени поради ваквата одлука на кралицата. Турнирот на Вимблдон, трето грен- слем натпреварување во сезоната, почнува на 21 јуни и ќе трае до 4 јули.
XS
SM
MD
LG