Достапни линкови

logo-print

Спасени шестмина ирански морнари од Мексиканскиот Залив


Американската морнарица денеска соопшти дека спасила шестмина иранци кои биле заглавени во водите на Мексиканскиот Залив. Еден од бродовите на петтата флота на американската морнарица го пронашол бродот на шестмината ирански морнари откако добил повик за помош, се вели во соопштението од американската државна институција. Моторот на иранскиот брод бил прегорен, поради што екипажот бил заглавен во водите на заливот четири дена пред морнарите да бидат спасени.
XS
SM
MD
LG