Достапни линкови

logo-print

Продолжува потрагата по авганистанскиот патнички авион


Денеска продолжува потрагата по авганистанскиот патнички авион за кој се верува дека се урнал во планините во близина на Кабул. Авионот во сопственост на авиокомпанијата „Памир Ервејс“ летал од Кундуз до Кабул со 43 патници и членови на екипажот кога исчезнал во понеделникот. Според се уште неофицијални информации, меѓу патниците имало и шестмина странци. Врнежите од дожд и снег ја отежнуваат потрагата по исчезнатото летало во која се приклучи и авион на НАТО.
XS
SM
MD
LG