Достапни линкови

logo-print

Офицер на АРМ приведен за грабеж на банка


Полицијата вчера привела еден припадник на АРМ осомничен за извршување на грабежот на Комерцијална банка, јавува МИА. Полицијата се сомнева дека истиот припадник на АРМ е одговорен и за друг оружен грабеж на банка. Приведениот, кој има чин во армијата, е осомничен дека на 8 април во експозитура на Комерцијална банка во Кисела вода со пиштол ги принудил вработените да му го предадат дневниот пазар. Беа украдени околу три илјади евра.
XS
SM
MD
LG