Достапни линкови

logo-print

Ходорковски штрајкува со глад


Поранешниот шеф на нафтената компанија Јукос, рускиот бизнисмен Михаил Ходорковски кој е во затвор поради финансиски малверзации, почна штрајк со глад во знак на протест поради продолжувањето на затворската казна. Тој најави дека ќе гладува се додека неговото барање не биде проследено до претседателот Дмитри Медведев.
XS
SM
MD
LG